Przyłączenia

Jesteśmy certyfikowanym dostawcą ciepła systemowego w Świdnicy. Z ciepła systemowego codziennie korzysta ponad 15 mln Polaków. To całkowicie bezpieczny produkt, zapewniający ogrzewanie i ciepłą wodę dostarczany do budynków przez systemy miejskie.

Zapewnia konkurencyjne cenowo i nie wymaga praktycznie żadnego zaangażowania ze strony użytkownika. Zapomnieć można o zamawianiu opału, przeglądach pieca czy usługach kominiarskich. Ciepło systemowe jest bezobsługowe, ekonomiczne i dostępne przez cały rok. Chcesz się dowiedzieć więcej na temat zalet ciepła systemowego? Kliknij tutaj.

Przyłączyć się do miejskiej sieci ciepła systemowego mogą wszyscy, którzy są lub w najbliższym czasie będą w jej zasięgu. Aby sprawdzić możliwość przyłączenia prosimy o telefon pod numer 74 6004500.

Jak to działa?

Systemem ciepłowniczym nazywamy sieć ciepłowniczą oraz współpracujące z nią urządzenia lub instalacje służące do wytwarzania lub odbioru ciepła.

Każdy system posiada swoje źródło, czyli miejsce, w którym wytwarzane jest ciepło. Zazwyczaj jest ono zlokalizowane z dala od centrum miasta, co gwarantuje, że powietrze, którym oddychamy jest zdecydowanie czystsze, bo nie narażone na tzw. niską emisję. Wytwarzanie może odbywać się w drodze różnych procesów: spalania węgla, gazu, oleju, biomasy, przetwarzania energii słonecznej czy wiatrowej, geotermii, wykorzystania energii elektrycznej. Często też produkcja ciepła odbywa się w kogeneracji, czyli jednocześnie z produkcją energii elektrycznej, co pozwala zmniejszyć zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla.

Ze źródła ciepło przekazywane jest w formie ciepłej wody lub pary o odpowiedniej temperaturze do sieci ciepłowniczych, które w większości niewidoczne (bo zlokalizowane pod ziemią) oplatają miasto, umożliwiając ogrzewanie budynków. Dzieje się to przy pomocy tzw. przyłącza, czyli określonego odcinka sieci, który doprowadza ciepłą wodę bezpośrednio do węzła cieplnego – kolejnego elementu systemu. Zadaniem węzła jest przekazanie ciepła z wody krążącej w sieci do wody obecnej w instalacji grzewczej (odbiorczej) budynku, czyli inaczej podgrzanie wody znajdującej się w instalacji budynku. To całkowicie bezpieczne dla użytkowników, który korzystają tylko z kranów i kaloryfery. Węzły cieplne często wyposażone są w systemy automatyki pogodowej, dzięki którym nie musisz martwić się o komfort cieplny w mieszkaniu bez względu na porę roku. Oprócz ogrzewania budynków, ten sam węzeł, wyposażony w moduł ciepłej wody, zapewnia Ci dostawę ciepłej wody na cele użytkowe. Wody o stałej temperaturze, osiąganej już w chwilę po odkręceniu kranu.

Po podgrzaniu wody w instalacji wewnętrznej budynku, schłodzona woda w sieci ciepłowniczej powraca do źródła do ponownego ogrzania.

Elementem systemu ciepłowniczego jest również aparatura pomiarowo-rozliczeniowa, czyli popularny licznik ciepła. Na podstawie wskazań licznika możliwe jest określone poziomu zużycia ciepła przez budynek. Jak wyglądają rozliczenia można sprawdzić tutaj.

Co zrobić by przyłączyć się do sieci?

Korzystasz z alternatywnego sposobu ogrzewania i dostawy cieplej wody? Przełącz się na ciepło systemowe!

 Denerwują cię zbyt wysokie koszty ogrzewania i ciepłej wody? Obawiasz się, że przestarzałe źródło ciepła w Twoim budynku po raz kolejny ulegnie awarii, a koszty naprawy i serwisowania znów nadszarpną Twój budżet? A może masz już dość uciążliwości związanych z zakupem i magazynowaniem węgla do ogrzania budynku? Zmień to. Wybierz ciepło systemowe!

Moje mieszkanie znajduje się w zasięgu sieci ciepłowniczej. Chcę przyłączyć się do ciepła systemowego! To proste! Dowiedz się, co musisz zrobić.

Przyłączenie do ciepła systemowego jest proste! Dowiedz się, co musisz zrobić.

1. Złóż wniosek o wydanie warunków technicznych przyłączenia do ciepła systemowego [pobierz – pdf]

Na podstawie danych przedstawionych we wniosku i ustaleń z Inwestorem dostawca ciepła wykonuje analizy techniczno – ekonomiczne i przedstawia ofertę przyłączenia do sieci. Oferta określa szczegółowe warunki przyłączenia, związane z czasem, kosztami i uwarunkowaniami technicznymi. Warunki te zostają zapisane w umowie przyłączeniowej, która stanowi podstawę do realizacji inwestycji przez dostawcę.

2. Podpisz umowę o dostarczanie ciepła [pobierz – pdf]

Zakończenie inwestycji wiąże się z podpisaniem umowy sprzedaży ciepła, która określa m.in. zasady dostawy ciepła, zobowiązania stron, wielkość zamówionej mocy cieplnej na potrzeby ogrzewania, ciepłej wody, wentylacji lub inne. Po podpisaniu umowy rozpoczyna się dostawa ciepła do obiektu.

Zostaw nam swój namiar, prześlij pytanie – skontaktujemy się natychmiast. W pilnych sprawach sugerujemy kontakt osobisty, tel. 74 6004500

Wybierz bezpieczny, ekonomiczny i komfortowy sposób na ciepło!

Jestem developerem, zarządcą nieruchomości i chcę korzystać z ciepła systemowego!

Zobacz w jaki sposób możesz dołączyć do milionów zadowolonych Klientów ciepła systemowego i korzystać z komfortowego i bezpiecznego produktu. Im szybciej, tym lepiej. Najlepiej już na etapie koncepcji projektu inwestycji, skontaktuj się z lokalnym dostawcą ciepła systemowego.Przyłączenie do ciepła systemowego jest proste! Dowiedz się, co musisz zrobić.

1. Złóż wniosek o wydanie warunków technicznych przyłączenia do ciepła systemowego [pobierz – pdf]

Na podstawie danych przedstawionych we wniosku i ustaleń z Inwestorem dostawca ciepła wykonuje analizy techniczno – ekonomiczne i przedstawia ofertę przyłączenia do sieci. Oferta określa szczegółowe warunki przyłączenia, związane z czasem, kosztami i uwarunkowaniami technicznymi. Warunki te zostają zapisane w umowie przyłączeniowej, która stanowi podstawę do realizacji inwestycji przez dostawcę.2. Podpisz umowę o dostarczanie ciepła [pobierz – pdf]

Zakończenie inwestycji wiąże się z podpisaniem umowy sprzedaży ciepła, która określa m.in. zasady dostawy ciepła, zobowiązania stron, wielkość zamówionej mocy cieplnej na potrzeby ogrzewania, ciepłej wody, wentylacji lub inne. Po podpisaniu umowy rozpoczyna się dostawa ciepła do obiektu.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z dostawcą ciepła w Twoim mieście. Dodatkowe informacje na temat przyłączenia do sieci ciepłowniczej oraz wzory niezbędnych dokumentów znajdziesz też na stronie internetowej lokalnego dostawcy ciepła systemowego.

3. Ważny certyfikat

Pamiętaj też, że modernizacja budynku, w tym modernizacja instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania, wymaga wykonania dla danego obiektu Certyfikatu Energetycznego. Dokument ten określi standard energetyczny budynku, czyli jego energooszczędność. Jeżeli budynek ten posiadał taki certyfikat przed modernizacją, można określić, jak modernizacja systemu ogrzewania i zastosowanie ciepła systemowego wpłynęła na poziom jego energooszczędności.

Zgłoś awarię
Skip to content