Drukuj
Gdzie jest ogrzewana ciepła woda w kranie, ile węgla na godzinę pochłania kocioł w ciepłowni albo co widać na czubku stumetrowego komina – na takie i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź już w najbliższą sobotę 21 października.

Ciepłownia na Zawiszowie, skąd płynie bezpieczne i ekologiczne ciepło do wszystkich osiedli mieszkaniowych w Świdnicy tego dnia otwiera swoje podwoje i odkrywa tajemnice. W ramach promocji polityki redukującej w mieście niską emisję będzie można od godziny 10 zwiedzić ciepłownię z przewodnikiem, wziąć udział w warsztatach kreatywnego wykorzystania odpadów, podczas których będzie można zrobić breloczek z korka, portfel z kartonika po mleku, świecznik ze starego słoika, a także bransoletkę ze starej koszulki. Ponadto przygotowany będzie konkurs z użyciem barwnego koła fortuny, a w zamian za poprawną odpowiedź będzie można otrzymać ekologiczny upominek. Dla zgłodniałych nie powinno zabraknąć prawdziwej, harcerskiej grochówki.

Na wszystkich chętnych czekamy od godziny 10 do godziny 13.30. Można przyjechać własnym samochodem i zostawić go na obszernym parkingu pod ciepłownią lub skorzystać z bezpłatnego autobusu MPK Świdnica, który dwukrotnie będzie podwoził i odwoził chętnych na trasie: (w nawiasie podajemy godzinę odjazdu w kierunku ciepłowni z poszczególnych przystanków) Kopernika (9:30/11:30), Jodłowa PKP (9:32/11:32), Westerplatte Galeria (9:34/11:34), pl. Wolności (9:35/11:35), pl. Grunwaldzki (9:38/11:38), Muzealna (9:39/11:39), Ofiar Oświęcimskich (9:41/11:41), Zamenhofa ZOZ (9:43/11:43), Sikorskiego (9:45/11:45). Powroty zaplanowano na godzinę 12 oraz 14.

Miejski Zakład Energetyki Cieplnej przygotował specjalny konkurs dla wszystkich, którzy tego dnia będą zwiedzać ciepłownię. Wystarczy zrobić sobie podczas wycieczki selfie i powiedzieć dlaczego ciepło systemowe jest dobre by wygrać ultradźwiękowy nawilżacz powietrza z jonizatorem oraz pamięci flash 64 GB. Szczegółowy regulamin znajduje się tutaj (kliknij).

Do zobaczenia w sobotę u źródła ciepła!